top of page
Email
india flag wix.png

כימות תפקוד השרירים

טנסיומיוגרפיה

 טנסיומיוגרפיה (TMG)

 הקדמה קצרה

טנסיומיוגרפיה (TMG קצר) היא שיטה מבוססת ראיות אשר מודדת את המהירות של התכווצות השרירים ונוקשות השרירים. נעשה בזה שימוש באימונים, ברפואת ספורט ובמחקר.

ITALIANO

תוכניות אימון אישיות.

 • פרופיל ספורטאים

 • מניעת פציעות

 • איתור קשרים חלשים בשרשראות קינטיות

 • צג מוכנות

 

TMG מספק את פרופיל השריר של הספורטאי, כך שאתם מקבלים את המידע מתי השריר צריך להיות מהיר יותר, חזק יותר או אם אתם צריכים להרפות שריר מסוים.

 למאמנים יש את הצורך המאתגר להגביר את הביצועים ואת הסיכונים .TMG תומך במאמנים עם תובנה פרטנית וכמותית לספורטאים.

ביצוע

Lastnosti

רפואת ספורט

אובייקטיבית להעריך הפרעות שרירים תפקודיות.

 • חזרה להחלטות משחק (לא תחזיות)

 • ניהול סיכונים

 • ניפוי והערכה

 • ניטור שיקום

 

לאנשי מקצוע רפואיים יש צורך מאתגר לסנן סיכונים, להפחית פציעות ללא מגע, ולהבטיח כי החזרה למשחק לא תגרום לפציעה מחדש .TMG יכולה לפתור את שלושת הבעיות הללו בצורה מהירה, מדויקת ואובייקטיבית.

תמיכה בפרסומים מדעיים-גלויים.

 •  אבחון שינויים אקוטיים וכרוניים של השרירים

 • קביעה לא פולשנית של הרכב השרירים

 • איתור עייפות שרירים מקומית

 

טנסיומיוגרפיה נמצא בשימוש בכמה ממכוני המחקר היוקרתיים ביותר בעולם, אשר עוזרים לזהות שינויים חריפים או כרוניים ביכולת השריר להתכווץ/להרפות. החידוש, הרלוונטיות והאמינות של המידע המוצג בפרסום מסוים יכולים להשפיע באופן משמעותי על השפעתו. טנסיומיוגרפיה מופיע ביותר מ-100 מאמרים מדעיים.

מחקר

Tehnologija
פירוט טנסיומיוגרפיה

 

טנסיומיוגרפיה היא טכנולוגיה מעשית, לא פולשנית, מהירה ואמינה שמתפתחת במהירות. זה עוזר לכמת שיקום או התקדמות אימון וכתוצאה מכך מספק הערכה אובייקטיבית ליעילות פרוטוקול אימון מסוים. מאפייני התכווצות השרירים הספציפיים שהוא מודד הם פרמטרים חשובים לצוות הרפואי והביצועי, המחפשים תובנה אמיתית למצבו של שריר בודד.

 

היתרונות של TMG S2 הם הפשטות, הגמישות והתאימות שלו עם שיטות ויישומים אחרים במגרש ומחוצה לו. בתוך דקות ניתן לשרטט פרופיל, לפקח ולהדריך אתלטים באמצעות שיקום או הכשרה.

שלא כמו הדמיה רפואית נייחת ,TMG S2 חושף את היכולת התפקודית האמיתית של השרירים ללא עלויות מופרזות, זמן או נסיעות.

 

הערכות לא מכאיבות, לא דורשות מאמץ מהאתלט וניתן לעשות אותן גם במהלך השלבים הקריטיים של הפציעה כדי להשיג אמות מידה חיוניות, ברורות ואובייקטיביות.

לחוקרים, כמו לרופאי ספורט ולאתלטים, יש צורך משותף למידע רלוונטי ואובייקטיבי, כך שניתן יהיה לקבל החלטות מהירות יותר ומעודכנות יותר. TMG S2 מספק את זה בצורה יעילה, מהירה ופשוטה. יתר על כן, הערך האינפורמטיבי של הנתונים על תפקוד השרירים אינו ניתן לשכפול על ידי שיטות אחרות.

כיצד נראה פרוטוקול המדידה TMG?

טנסיומיוגרפיה (TMG) משמש לניטור רדיאלי של תזוזת שרירי הבטן בתנאים איזומטריים. חיישן תזוזה ממוקם מאונך למישור המשיק על השטח הגדול ביותר מעל לשרירי הבטן. תזוזת שרירי הבטן )הרחבה( במהלך התכווצות נבחן ומנוטר.

 

מערך הניסוי משמש לעורר ולמדוד את תגובות עיוות התכווצות שרירי הזרוע (BB) האיזומטריים. חיישן TMG מודד התכווצות שרירים רדיאלית במהלך עיוות התכווצות הנגרם מגירויים חשמליים קצרים. אלקטרודות גירוי ממוקמות ישירות על העור.

התכווצות שרירים מופקת מעיוות חשמלי בודד. שני אלקטרודות דבק עצמיות ממוקמות מסביב לחיישן .TMG האנודה ממוקמת בנקודה דיסטלית והקתודה הפרוקסימלית 20-50 מ"מ מנקודת המדידה. גירוי חשמלי דו-קוטבי כולל פעימת DC בודדת של 1 אלפיות השנייה.

Fig. 1.

Experimental setup used to evoke and measure the biceps brachii (BB) isometric twitch contraction responses. The TMG sensor measures muscle radial displacement during twitch contractions induced by short electrical stimuli. The stimulating electrodes are placed directly onto the skin.

TMG פרמטרים

זמן עיכוב (Td) כזמן בין הדחף החשמלי לבין 10% התכווצות

זמן התכווצות (Tc) כזמן בין 10% ל-90% התכווצות

זמן ספיגה (Ts) כזמן בין 50% התכווצות ו-50% הרפיה

זמן מנוחה (Tr) כזמן בין 90% ל-50% הרפיה

תזוזה (Dm) כמשרעת מקסימלית של התכווצות השרירים

Fig. 2.

The parameters that were measured with the TMG signal:

Dm – maximum amplitude (displacement),

td – initial delay time, 

tc – contraction time,

ts – sustained contraction time and

tr – half relaxation time.

Uporaba

TMG-BMC תיאור החברה

מדע לאבולוציית הגוף

TMG-BMC בע"מ חלוצה בפיתוח שיטות לכימות התכווצות שרירים. למאמצים מוקדמים יש כעת הזדמנות לשימוש בגישה חדשה לאבחון מדויק, לא פולשנית וחסכונית בתחומי מחקר, רפואת ספורט ואימונים.

לקבלת מידע בקרו: 

http://www.tmg-bodyevolution.com/ 

TMG_STADION_PREVIEW__TMG-67
TMG_STADION_PREVIEW__TMG-45
TMG-120_web
TMG-55
TMG_STADION_PREVIEW__TMG-29
TMG_STADION_PREVIEW__TMG-8
TMG-257
TMG-265
TMG_STADION_PREVIEW__TMG-68
TMG_STADION_PREVIEW__TMG-80

צור קשר

תודה. הודעה נשלחה.

לעקוב
 • Facebook - White Circle
 • LinkedIn - White Circle
 • Twitter - White Circle
bottom of page