top of page
Email
india flag wix.png

TENSIOMIOGRAFIJA

muskuļu funkcijas kvantifikācija

TENSIOMIOGRĀFIJA (TMG)

ĪSS IEVADS:

Tensiomiogrāfija (saīsināti TMG) ​​ir empīriski pamatota metode, kas precīzi nosaka muskuļu kontrakciju ātrumu un muskuļu stīvumu. To izmanto sasniegumos, sporta medicīnā un pētniecībā.

ITALIANO

Individualizēt treniņu plānus.

  • Sportistu profila izveidošana

  • Traumu profilakse

  • Vājo posmu noteikšana kinētiskajās ķēdēs

  • Gatavības kontrole

 

TMG nosaka sportista muskuļu profilu, lai jūs varētu iegūt informāciju, kuriem muskuļiem jābūt ātrākiem, spēcīgākiem, vai arī, kurus muskuļus vajadzētu atslābināt.

Treneriem ir sarežģīts uzdevums uzlabot veiktspēju un pārbaudīt riskus. TMG palīdz treneriem ar detalizētu un kvantitatīvu ieskatu par sportistiem.

VEIKTSPĒJA

Lastnosti

SPORTA MEDICĪNA

Objektīvi novērtē muskuļu funkcionālos traucējumus.

  • Lēmumi par atgriešanos spēles laukumā (ne prognozes)

  • Risku pārvaldīšana

  • Pārbaude un novērtējums

  • Rehabilitācijas uzraudzība

 

Medicīnas speciālistiem ir sarežģīts uzdevums pārbaudīt riskus, samazināt bezkontakta traumas un nodrošināt, ka atgriešanās spēles laukumā neradīs atkārtotu traumu. TMG var ātri, precīzi un objektīvi atrisināt šīs trīs problēmas.

Atbalsts nozīmīgām zinātniskām publikācijām.

  • Akūtu un hronisku muskuļu izmaiņu diagnostika

  • Neinvazīva muskuļu sastāva noteikšana

  • Vietēja muskuļu noguruma noteikšana

Tensiomiogrāfiju izmanto dažas prestižākās pētniecības iestādes pasaulē, kas palīdz tām noteikt akūtas vai hroniskas izmaiņas muskuļu spējā sarauties/atslābināties. Īpašā publikācijā sniegtās informācijas jaunums, svarīgums un ticamība var būtiski ietekmēt tās ietekmi. Tensiomiogrāfija ir izmantota vairāk nekā 100 zinātniskos rakstos.

PĒTNIECĪBA

Tehnologija

KĀ IZSKATĀS

TMG MĒRĪJUMU

PROTOKOLS?

Tensiomiogrāfiju (TMG) izmanto, lai kontrolētu muskuļu vēderiņa radiālo novirzi izometriskos apstākļos. Novirzes sensors atrodas perpendikulāri tangenciālajai plaknei lielākajā zonā virs muskuļu vēderiņa. Tiek novērota un kontrolēta muskuļu vēderiņa novirze (paplašināšanās) kontrakciju laikā.

 

Eksperimentāla iekārta, ko izmanto, lai izsauktu un izmērītu biceps brachii (BB) izometriskās saraušanās kontrakcijas reakcijas. TMG sensors mēra muskuļu radiālo novirzi raustīšanās laikā, ko izraisa īsi elektriskie stimuli. Stimulējošie elektrodi tiek novietoti tieši uz ādas.

 

Muskuļu kontrakcijas izraisa elektriskais impulss ar vienreizēju noraustīšanos. Ap TMG sensoru tiek novietoti divi pašlīmējoši elektrodi. Anods tiek novietots distāli, bet katods - proksimāli, 20-50 mm attālumā no mērīšanas punkta. Bipolārā elektriskā stimulācija sastāvēja no viena 1 ms ilga DC impulsa.

Fig. 1.

Experimental setup used to evoke and measure the biceps brachii (BB) isometric twitch contraction responses. The TMG sensor measures muscle radial displacement during twitch contractions induced by short electrical stimuli. The stimulating electrodes are placed directly onto the skin.

TMG PARAMETRI

Kavēšanās laiks (Td) ir laiks starp elektrisko impulsu un 10% kontrakcijas

Kontrakcijas laiks (Tc) ir laiks no 10% līdz 90% kontrakcijas

Uztures laiks (Ts) ir laiks no 50% kontrakcijas līdz 50% relaksācijai

Relaksācijas laiks (Tr) ir laiks 90% līdz 50% relaksācijas

Novirze (Dm) kā muskuļu kontrakcijas maksimālā amplitūda

Fig. 2.

The parameters that were measured with the TMG signal:

Dm – maximum amplitude (displacement),

td – initial delay time, 

tc – contraction time,

ts – sustained contraction time and

tr – half relaxation time.

SĪKĀK PAR TENSIOMIOGRĀFIJU:

 

Tensiomiogrāfija ir neinvazīva, praktiska, ātra un uzticama tehnoloģija, kas strauji attīstīstās. Tā palīdz kvantitatīvi noteikt rehabilitācijas vai treniņu progresu, un tādējādi nodrošina objektīvu noteikta ārstēšanas protokola efektivitātes novērtējumu. Specifiskās muskuļu kontrakcijas īpašības, ko tā mēra, ir svarīgi parametri medicīnas un veiktspējas personālam, kas meklē reālu informāciju par personas muskuļu stāvokli.

 

TMG S2 priekšrocības ir vienkāršība, elastīgums un savietojamība ar citām metodēm, kā arī iespēja izmantot laukumā vai ārpus tā. Sportisti var tikt profilēti, kontrolēti un tiem var sniegt norādījumus par rehabilitāciju vai treniņiem dažu minūšu laikā.

Atšķirībā no statiskās medicīniskās attēlveidošanas, TMG S2 atklāj patieso muskuļu funkcionālo spēju bez pārmērīgām izmaksām, lieki netērējot laiku un bez nepieciešamības kaut kur braukt.

 

Izmeklējumi ir nesāpīgi, sportistiem nav jāpieliek pūles, un tos var veikt pat akūtā traumu stadijā, lai iegūtu būtiskus, skaidrus un objektīvus kritērijus.

Pētniekiem, kā arī sporta medicīnas un veiktspējas profesionāļiem ir kopīga nepieciešamība iegūt būtisku ​​un objektīvu informāciju, lai varētu ātrāk pieņemt lēmumus un būtu labāk informēti. TMG S2 ļauj to paveikt efektīvi, ātri un vienkārši. Turklāt datus par muskuļu funkcijas informatīvo vērtību nevar atkārtot ne ar vienu citu modeli.

Uporaba

TMG-BMC UZŅĒMUMA APRAKSTS

ZINĀTNE ĶERMEŅA EVOLŪCIJAI

TMG-BMC Ltd. ir celmlauzis muskuļu kontrakciju kvantifikācijas metožu izstrādāšanas jomā. Jaunatklājējiem tagad ir iespēja izmantot jaunu pieeju precīzai, neinvazīvai un rentablai diagnosticēšanai pētniecības, sporta medicīnas un veiktspējas jomā.

 

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet:

http://www.tmg-bodyevolution.com/ 

SAZINIES AR MUMS

Paldies. Ziņa nosūtīta.

SEKOT
  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Twitter - White Circle
bottom of page